Cementowanie adhezyjne według filozofii Kaizen i słynnej techniki 5S – warsztat – Kuraray – Noritake

Cementowanie adhezyjne według filozofii Kaizen i słynnej techniki 5S – warsztat

Warsztat ma na celu uporządkowanie i zaktualizowanie wiedzy na temat protokołów postępowanie podczas cementowania adhezyjnego.
Dlatego wykonując specjalnie przygotowane ćwiczenia na modelach fantowych będzie przestrzeń aby przedyskutować sytuacje kliniczne, które są szczególnie wymagające.
Podczas szkolenia przetestują Państwo nowoczesne materiały do cementowania i znajdą odpowiedź na następujące pytania:

  • Selekcja (Seiri) wybór niezbędnych materiałów i armamentarium. Dogłębne zapoznanie się z klasyfikacją systemów wiążących oraz cementów do łączenia z różnymi materiałami protetycznymi. Nauka właściwego doboru materiału do cementowania każdej pracy protetycznej.
  • Systematyka (Seiton) oraz m.in. odpowiednie przechowywanie, czyli niuanse dotyczące pracy materiałami adhezyjnymi.
  • Sprzątanie (Seiso) przygotowanie stanowiska pod względem ergonomii pracy, czyli co trzeba mieć pod ręką, aby procedura cementowania mogła być wykonana bezproblematycznie.
  • Standaryzacja (Seiketsu) zabiegów adhezyjnych. Omówienie wszystkich procedur cementowania w zależności od rodzaju materiału protetycznego i retencyjności uzupełnienia. Uczestnik będzie znał i potrafił poprawnie zacementować zarówno nakład kompozytowy, jak i wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego.
  • Samodoskonalenie (Shitsuke) czyli edukacja. Samodzielne wykonanie poszczególnych etapów cementowania korony z tlenku cyrkonu na modelach, co pomoże ugruntować wiedzę i będzie świetną okazją do zadawania pytań.