MDT Nondas Vlachopoulos – Kuraray – Noritake
{ff58c70d739e50983d59c13050a29effebcbf355164455c5122aa76e87e7fba2}name

MDT Nondas Vlachopoulos

Nondas Vlachopoulos urodził się w Toronto w Kanadzie. W 1985 roku ukończył szkołę technologii dentystycznej. Następnie uzyskał tytuł technika w Szkole Technologii Dentystycznej Technologicznego Instytutu Edukacyjnego w Atenach (1989). W 1990 roku założył własne laboratorium stomatologiczne „AestheticLab” w Atenach. Od 2001 roku pełni funkcję Lidera Opinii w Noritake Dental oraz MPF Brush Co. w Grecji.

Jest recenzentem redakcyjnym w American Academy of Cosmetic Dentistry’s Journal of Cosmetic Dentistry (jCD) oraz międzynarodowym członkiem European Academy of Digital Dentistry (EADD). Specjalizuje się w estetycznych uzupełnieniach pełnoceramicznych i implantologicznych. Jego laboratorium współpracuje z Department of Prosthodontics of the Eastman Institute of Oral Health of the University of Rochester w USA.

Od września 2015 roku współpracuje przy kształceniu praktycznym w ramach programu podyplomowego umożliwiającego uzyskanie tytułu magistra nauk medycznych w zakresie Biomateriałów Dentystycznych/Materiałów Techniki Dentystycznej. Program jest prowadzony przez The Department of Dental Technology of the Technological Institution of Athens w połączeniu z Dental School of the National & Kapodistrian University of Athens.

Nondas Vlachopoulos wykładał i dzielił się wiedzą podczas wielu edukacyjnych kursów praktycznych w Grecji i na całym świecie (USA, Ameryka Południowa, Europa, Azja i Bliski Wschód). Jest zapraszany do prowadzenia wykładów na temat estetyki stomatologicznej na międzynarodowych spotkaniach i kongresach. Publikował artykuły w greckich i międzynarodowych czasopismach z dziedziny techniki dentystycznej.